Ağcıyız.net üç yaşında :)

Merhaba Ağcıyız okurları 🙂

Bugün ağcıyız.net üçüncü senesini doldurmuş bulunmakta. Ben de bu kez teknik içerikli değil de daha sözel bir yazı yazmak için bilgisayarımın başındayım. İnanın tam tersi olmasını çok isterdim çünkü böylesi çok daha zor 🙂 Ancak ağcıyızın bu tür bir yazıyı hakettiği de bir gerçek. Yani neden var bu oluşum, neden kutluyoruz, neden bu kadar değerli bizim için? Kendi cümlelerimle benim ve arkadaşlarımın da bu konudaki hislerine tercüman olmaya çalışacağım.

Ağcıyıza ilk yazımı yazalı iki yıldan biraz uzun bir zaman oldu. Şimdi dönüp baktığımda ağcıyızın taşıdığı anlamın bu süre içinde benim için ne kadar çok değiştiğini fark ediyorum. İlk zamanlar ağcıyıza yazı eklemek beni araştırmaya iten ve ağ kültürümü arttırmaya yarayan bir uğraştı. Zaman içerisinde teknik olarak ne kadar kaliteli bir içeriğe sahip olduğumuzu farkettim. Özellikle de Türkçe kaynak olarak. Bu durum beni daha da heyecanlandırdı. Zaten ağ ile ilgili bilgi edinmemin çok yoğun olduğu bir dönemdeydim ve bilgi birikimimi kendi cümlelerimle ifade etmek, dokümanlaştırmak çok hoşuma gitmeye başlamıştı.

Tabi dürüst olmak gerekirse her yazar gibi benim de zaman zaman ağcıyızı ihmal ettiğim oldu. Hatta yakın zamanda bu durum herkes için geçerli olunca ağcıyız bir duraklama dönemine girdi. Şimdi ben de bu sene geleneksel iyi ki varsın Gökhan paragrafını atlamayacağım 🙂 Çünkü Gökhan bu teşekkürü hakediyor. Ben ve muhtemelen diğer çoğu yazar ağcıyızın sadece ağ hakkında teknik içerikli yazı barındıran bir blog olmadığını Gökhan sayesinde anlamıştır. Ağcıyız daha geniş bir oluşumdu.  Ağcıyız aynı zamanda bazıları şu anda başka ülkelerde olan yazarlar arasındaki bir network’tü. Yani ağcıyız ekibindeyseniz bu ekipteki hiç tanışmadığınız insanlarla bile tanıştığınız anda hemen sohbet edebileceğiniz bir ortak paydanız vardır. Ekipteki insanlarla hem sosyal hem de teknik anlamda bir bağlantınız mevcuttur. Dışardan bakıldığındaysa ağcıyız orjinal bir etiket . Hem sürekli olarak teknik bilgilerinizi yazıya dökebilecek bir kapasiteniz var hem de çok önemli bir network takımının bir parçasısınız. Ayrıca 11 erkek kampa gittiğinizde de sizi çeşitli önyargılardan kurtarabilecek bir etiket olduğunu da söylemeliyim 🙂

Bu farkındalıklarım oluştuktan sonra bu yeni içinden çıktığımız duraklama dönemi için şunu söyleyebiliyorum:  Gecenin en karanlık anı sabahın en yakın olduğu andır. Gerçekten de bu ay sağlam bir sıçrama yaptığımızı hissediyorum. Aramıza yeni katılan taze kanlarla da birlikte (hoşgeldiniz çocuklar, rahat olun :)) ağcıyız ekibi hiç olmadığı kadar enerjik. Dolayısıyla ağcıyız üçüncü yaşının kutlanmasını sonuna kadar hakediyor. Bu doğum gününde benim dileğim ise artık bir sonraki doğumgünü yazısında Gökhan’dan bu kadar bahsetmeyelim 🙂 Şaka bir yana, Gökhan’ın ağcıyıza yaptığı katkı tabiki çok ayrı bir düzeyde, demek istediğim seneye bugün bu yazıyı yazacak olan arkadaş (kolay gelsin diyorum şimdiden:)) ve ekipteki herkes ağcıyızın değerini, önemini biliyor olsun. Yazarlarımız, okurlarımız ve follower’larımız artsın 🙂 Bunun böyle olacağına da içtenlikle inanıyorum.

İyi ki doğdun ağcıyız.net !! 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir