IEEE CommUNIcation Week'ten Birkaç Sunum

IEEE 802.11 Teknolojileri ve Uygulamaları: (Çarsamba Ögleden Sonra  süre: 1 saat)
Günümüzde ev kullanıcıları dahil bir çok kullanıcı yaygın olarak kablosuz ağ teknolojilerini kullanmaktadır. Kablosuz ağların çoğu müstakil (autonomous) çalışan kablosuz erişim noktalarından (access point) oluşan sistemlerdir. Çok sayıda erişim noktasının yönetiminde ise müstakil çalışan sistemlerin yerine örgü (mesh) ağ teknolojileri tercih edilmektedir. Sunum dahilinde IEEE 802.11 a/b/g/n kablosuz ağ teknolojileri hakkında giriş seviyesinde bir bilgilendirmenin yanı sıra çok sayıda kablosuz erişim cihazından oluşan kablosuz örgü ağ mimarilerinde kullanılan teknolojilere de değinilecektir.

Akademik ve Yurt Ağları Yönetimi: (Çarsamba Ögleden Sonra  süre: 1 saat)
Üniversite ağlarında kurumun belirlediği tek bir işletim sistemi, sabit bir anti virus kullanım politikası ve mecburi bir domain mimarisi kullanılmamaktadır. Kullanıcılar çoğu zaman özgür olarak kullanacakları yazılımları seçebilmektedirler. Bu şekilde farklı kullanıcı profillerinden oluşan üniversite bilgisayar ağlarının yönetimi, tek işletim sistemi ve merkezi bir domain yapısından oluşan büyük kurumsal ağların yönetiminden çok daha zor olmaktadır. Sunum dahilinde İTÜ’de de kullanılan farklı kullanıcı profillerine göre uygulanan kullanıcı takip ve kontrol metotları anlatılacaktır. Bu amaçla sunumun girişinde IP, MAC, DHCP, ARP ve benzeri terimler hakkında da bilgilendirme yapılacaktır.

BGH  Bilişim İçin Gönüllüler
Evin Taş, UN Gönüllüsü, BGH Ekibi

Bilişimde Genç Hareket, Cisco Networking Academy kurslarının  gönüllülük çerçevesinde gençler tarafindan, sosyo ekonomik olarak dezavantajlı gençlere ücretsiz olarak sunulmasını amaçlayan bir sosyal sorumluluk programıdır.  Projenin amacı gençleri bilişim ve ağ teknolojileri alanında eğiterek, onları yarının dünyasına hazırlamak ve Türkiye’nin farklı şehirlerinden yüzlerce genci, bilgi temelli toplumun ve ekonominin bir parçası haline getirirken gönüllülük ilkesi ile toplumsal bilinç kazanmalarını sağlamaktır. BGH projesinin nasıl işlediğini ve başarısını izleyin, siz de katilin!

Cisco Networking Academy – Basariya Giden Yol
Deniz Sungurlu, Cisco Networking Academy Program Manager

Bilgisayar ağları konusunda uzmanlaşmak, sizleri bilişim dünyasında aranan eleman adaylarına dönüştürür. Cisco Networking Academy programı ile bu konuda bir kariyer kurabilir, adım adım ilerleyebilirsiniz. Uluslararası standartlarda eğitim materyalleri, uygulamalı çalışmalar ve sınavlarla sizleri mesleki hayatına hazırlayan, her yıl 165 ülkede bir milyon katılımcının eğitildiği bu programa siz de dahil olun!

Ayrıca herbiri yaklaşık olarak yarım saat sürecek olan aşağıdaki sunumları da kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

– Near Field UHF RFID Antennas – Javid Jafarov – Yasemin Çetin
– Performance Of Angle Of Arrival (AoA) Detection Sytems – Atakan Arslan
– Role Of Feedback In Network Coding – Sasan Ahdi Rezaeieh
– A New RFID Distance Bounding Protocol To Thwart Terrorist – Fraud – Muhammed Ali Bingöl
– Digital Modulation Methods For Ofdm Sytems On Ieee802.15.3c Channel And Error Performance Analysis – Sakir Balta
– Blind Signal Separation Techniques For Ds-Cdma – Gizem Irem Kozan
– Importance Of Antennas In The Wi-Fi Network – Steve Jesus Guelo Yamapa
– A New Approach To Avoid Inter-Cell Interference In Multi Cellular Systems – Taner Koç
– Performance Analyisis Of Wireless Optical Broadband Access Networks (Woban) Abe, John Olorunfemi, Mani Baghaei Fard, Wiseborn Manfe Danquah
– Effective Planning In GSM Network By Using Simulated Annealing Algorithm – Gulsum Atici
– Carrier Aggregation In 4G Systems – Alper Sarioglu, Erdem Güven

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir