İyi ki Doğdun AGCIYIZ.NET :)

Tam bir sene önce hayata merhaba dedi AGCIYIZ.NET 🙂 Aslına bakarsanız fikir anlamında çok daha yaşlı olduğunu söyleyebiliriz. Fikir babası olan, özellikle kuruluş aşamasında vizyon ve motivasyon desteği ile AGCIYIZ.NET’in çoğu blog’un başına gelen saman alevi sendromuna yakalanmasını önleyen Gökhan AKIN’ı da tebrik etmek gerek. Hiçbir zaman kendisini ön planda tutma kaygıları taşımadığından AGCIYIZ.NET için yaptıklarını pek dile getirmez. En azından AGCIYIZ.NET’in 1. yaşında okurlarımızın ve diğer tüm yazar arkadaşlarımın da adına kendisine teşekkür etmemiz gerektiğini düşünüyorum.

AGCIYIZ.NET’i ve yazarlarını tanıtan Kim Bu Ağcılar? yazısını inceleyebilirsiniz. Bunca insanın bir araya gelip network gibi spesifik bir konuda yazılar yazması tabii ki maddi kaygılar içermiyor. Bilişim alanındaki diğer konularda çeşitli topluluklar var fakat network için özelleşmiş bir blog ya da topluluk eksikliği fark ediliyor. Bizim gibi sadece network üzerine çalışan kişileri bir araya getirmek, bilgi ve tecrübe paylaşımı anlamında henüz çok genç olan AGCIYIZ’ın kendisine düşeni fazlasıyla yerine getirdiğini düşünüyorum.

Gelelim doğum günü dileklerine 🙂 Kuşkusuz ki yazarlarımız ve okuyucularımızın en büyük dileği AGCIYIZ’ın büyümesi.  Yazıyı yazmadan Google Analytics’e  bir göz atayım dedim ve dünya haritasına baktığımda AGCIYIZ’ın potansiyeli ve gelecekteki yeri için daha da heyacanlandım açıkçası. Dileğim; Tüm haritanın yemyeşil olması! Peki yemyeşil olunca ne olacak, herhangi bir AGCI herhangi bir yere gittiği zaman mutlaka başka bir AGCI bulup bir şeyler içip muhabbet edebilecek ya da yenilecek, gezilecek yerleri danışabilecek. Çok uçuk oldu diyebilesiniz ama AGCIYIZ’ın 1. yaşında bile çeşitli ülkelerden takipçilerimizi görünce heyecanlanmamak elde değil. En uç örnek Kosta Rika! Yanılmıyorsam kendisi üzerinde çalıştığı bir proje gereği Kosta Rika’da bulunan ve AGCIYIZ’ı voice bakış açısıyla takip eden İTÜ Cisco Network Academy’den bir öğrencim. Eğer kendisi de uygun görüp diğer AGCIYIZ üyeleriyle Kosta Rika tecrübelerini paylaşırsa çok memnun oluruz.

AGCIYIZ doğum gününe özel, tüm takipçilerimizin AGCIYIZ hakkında yorum,isteklerini ve nereden yazdıklarını bu yazıya yorum olarak eklemeleri AGCIYIZ için en güzel doğum günü hediyesi olacaktır 🙂 Çünkü AGCIYIZ gerçekten de AGCIYIZ takipçilerinin yarattığı sinerji ile hayatta kalıyor! Bir AĞCI ile karşılaşabileceğiniz diğer ülkelere bakarsak bir süredir yazılarını Yeni Zelanda’dan yazan Ahmet UNCU, İrlanda’da Arda BALKANAY ve Namibya’dan bir ziyaretçimizi(Kim olduğu hakkında ise henüz bir bilgimiz yok!) görebiliriz.

AGCIYIZ, okurlarımız ve yazarlarımızın enerjisi ile ağ teknolojileri alanındaki birliktelik ve paylaşım eksikliğini henüz genç olmasına rağmen hızlı bir şekilde giderdi diyebiliriz. Kuşkusuz ilerleyen zamanlarda bu enerji daha da büyüyecek ve AGCIYIZ.NET ülkemizdeki network sektörü için bir paylaşım platformu haline gelecektir.

Unutmamalıyız ki  artık günümüzde yazılım,sistem ve ağ teknolojileri siyam üçüzleri gibi. Hayatlarına devam edebilmek için birbirlerine ihtiyaçları var. Damarlara kan pompalayan kalp ise siyam üçüzlerinden Ağ’da. Ağ hayattır, candır 🙂

İyi ki doğdun AGCIYIZ!!!

Saygılar, sevgiler…

Sınmaz KETENCİ

“İyi ki Doğdun AGCIYIZ.NET :)” için 5 cevap

 1. Hadi kuralım artık şu sunucuları diyip siteyi ayağa kaldırdığımız gün çok yakın gibi geliyor hala, 1 yıl olmuş..
  Sitenin kuruluş amacına ulaşmış olması hepimiz için mutluluk verici..
  1. yılımız kutlu olsun:)

 2. Sinmazcim bu guzel icin yazi icin tesekkurler. İnan ben oyle yazamazdim.

  Agciyizin 1. yilini doldurmasi cidden istedigim bir seydi. Daha dun gibi,, Ahmet hadi artik basliyalim, yayinlayalim dedigim gunler, dimi Ahmet 🙂 ?(hadi artik “Yeni Zelanda nasil?” yazilarini bekliyoruz) Sonra Safa hadi nerde kaldi alet takimi dedigimiz gunler 🙂

  Yazarlarımızın buyuk bir kısmı, bu ulkenin cok degerli ve buyuk bir universitesinin buyuk agini ayakta tutmaya calisan veya calismis olan kisilerden olusmaktadır.

  Amacimiz tecrubelerimizi paylasmaktir sadece. (Nedeni cidden bilinmiyen bir sebeple Google Adword bizi kapamistir 🙂 dert diillllll bizden olsun:) ) Sizinde taktirnizdir ki ticari hic bir kaygimiz yoktur.

  Peki niye yapiyoruz bu siteyi sizce???

  Ozetle, gurur duymayi ozledigim ulkemde, gurur duydugum bir olusum olan agciyizin 1. yas gunu hepizimize kutlu olusun. Agciyiz hepimizin,,.

  Gokhan

 3. Gökhan sen herkesi organize edip gaza getirmeseydin sonsuza kadar fantazi olarak kalırdı bu proje.. Site açıldıktan sonra da hepimizle birer birer uğraşıp devamlılığı sağladın, biraz başın ağırdı ama hepsine değdi sanırım:)

  Yeni Zelanda hakkında yazı yazmak için ülkenin tamamını gezmeyi bekliyorum.. Kuzey adanın büyük bir kısmını gezdim ama asıl doğa güney ada da şuan kış olduğu için ilk baharın gelmesini bekliyoruz oralar için. Eylül, Ekim gibi (ben iyice alıştım bu mevsimlerdeki tersliğe:)) oralarada gidip güzel bir Yeni Zelanda yazısı yayınlıcam sitede.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir