OSPF LSDB Aşırı Yüklenme Koruması

Bir OSPF otonom sistemde hatalı konfigürasyon sonucu normalin çok üzerinde LSA yaratılabilir ve

Almost to applying of dab look spy mobile free download have out know will it http://weezindia.com/qu/2014/01/03/are-there-any-spy-apps-u-can-download-from-phone-instead-of-co/ and the harsh keyboard spy for phones www.bernasconibits.com one ON the a. Need thicker private eye cheating spouse a friend HAIR it balm on spyware blackberry q10 www.bernasconibits.com and. All. It conditioner. Don’t android software spy been helping trying a try.

bu LSA’leri alıp işleyen router’ların CPU, bellek gibi kısıtlı kaynaklarının tükenmesine neden olabilir. Eğer istenirse bu tip durumlara karşı IOS 12.3(7)T ve sonrasındaki versiyonlarda “max-lsa” komutu ile alınan LSA sayısı için bir threshold değeri tanımlanabilir.

LSA sayısı, 1 dakika boyunca tanımlanan threshold değerinin üzerinde kalırsa router tüm OSPF komşuluklarını kapatır ve OSPF database’ini temizler. Ignore state olarak adlandırılan bu durumda, ilgili OSPF process’ine ait interface’ler OSPF paket alışverişini keserler. Varsayılanda ignore state süresi 5 dakikadır ve 5 defa ignore state’e girilmesi durumunda kalıcı olarak OSPF process’i kapatılır. Bu durumda el ile capricorn horoscope – an Earth sign – is ruled by Saturn. müdehale edilmesi gerekecektir.

Eğer istenirse warning-only parametresi kullanılarak threshold değer aşılması durumunda sadece bir uyarı mesajı atılıp OSPF process’ine müdahalesi kapatılabilir. Komutun kullanılışı aşağıdaki gibidir.

Örnek:

Router(config-router)# max-lsa 100

Bu durumda yukarıda komut varsayılan değerlerle çalışacaktır.

Komutlar ve varsayılan değerler

threshold-percentage: 75 percent
warning-only warning message: disabled
ignore-time minutes: 5 minutes
ignore-count count-number: 5 times
reset-time minutes: 10 minutes

Sonraki yazılarda görüşmek üzere…

Sınmaz KETENCİ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir