Paessler, Network İzleme ve Yönetimi

Paessler AG, 1997 yılında kurulmuş bir Almanya şirketidir.

Firma kurulduğu günden itibaren network izleme ve network yönetimi uygulamaları üzerinde yazılımlar geliştirmiştir, ve günümüzde de geliştirmeye devam etmektedir.

Yapılan uygulamalardan bazıları: PRTG Traffic Grapher, IPCheck Server Monitor, Site Inspector, SNMP Helper ve Webserver Stress Tool gibi uygulamalardır.

Bu uygulamalar çıktığı günden itibaren sürekli yenilenmekte ve geliştirilmektedir.

Network ve Sistem altyapınızı en kolay ve mükemmel denebilecek nitelikte yönetim kolaylığı sağlayan Paessler Cisco firması ile Technology Developer seviyesinde partner  olarak çalışmaktadır. Bunun yanında; Juniper, HP gibi büyük marka cihazları içinde yazılım geliştirmektedir.

Kısaca birkaç uygulamasından bahsedecek olursak:

PRTG Traffic Grapher, networkte bulunan sunucuların izlenmesini sağlamaktadır.

IPCheck Server Monitor ve Webserver Stress Tool ile ise, sunucu kapasiteleri ve verimlilikleri ölçülebilmekte ve bu sayede güvenliğe ve trafik verimliliğine katkıda bulunmaktadır.

SNMP Helper uygulaması ile network cihazlarının kayıtlarının sürekli olarak tek bir kaynaktan izlenmesi sağlanabilmektedir. Detaylı bilgi için sitesini ziyaret edebilirsiniz 🙂

Hatta ürünün pdf linkini vereyim direk 🙂
http://download-cdn.paessler.com/download/prtgmanual.pdf

Herkese iyi çalışmalar…

Çağla Ayvazoğlu
http://www.caglaayvazoglu.com/
http://www.agciyiz.net

“Paessler, Network İzleme ve Yönetimi” için bir cevap

  1. prtg hk.da çok çok az hatta hiç TR döküman bulunmuyor. çok kötü bir durum neredeyse 1 haftadır prtg üzerinden snmp’yi bağlayamadım. Vahim bir durum 🙁

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir